آموزش

روز جهانی طوطی سانان چه روزی است؟

روز جهانی طوطی سانان مای فندق

روز جهانی طوطی سانان چه روزی است؟

امروزه یکی از پرطرفدارترین حیوانات خانگی در دنیا و همچنین در ایران، گونه های مختلف طوطی سانان هستند. از قدیم افسانه ها و داستان های زیادی در مورد این پرندگان زیبا نقل شده است. طوطی های در پرواز را اغلب خوش یمن می دانستند و فال باران می زدند. در زمان سلسله تانگ، طوطی پرنده ای الهی اعلام شد که مورد علاقه امپراطورها بود. به طور کلی، پرندگان نشان دهنده زندگی طولانی و آزادی بودند. طوطی نمادی از فداکاری و عشق پایدار است.

روز جهانی طوطی هر ساله در تاریخ 31 می جشن گرفته می شود. این روز در سال 2004 در میدان ترافالگار لندن انگلیس، به عنوان راهی برای جلب توجه به ویرانی ناشی از تجارت پرندگان وحشی، برجسته کردن وضعیت طوطی ها و افزایش آگاهی در مورد نقش وارد کننده پرندگان در ایجاد این معضل برگزار شد، زیرا 28٪ از گونه های طوطی در معرض انقراض قرار دارند و بیش از نیمی از گونه های طوطی در حال انقراض هستند. باغ وحش ها، موسسات خیریه و سازمان های دیگر همه در این ماجرا دخیل هستند و حتی برخی به مناسبت این مراسم، رژه ها و مهمانی های خاصی برگزار می کنند.

در اولین روز جهانی طوطی، دوستداران طوطی طوماری را تحویل دادند و از اتحادیه اروپا خواستار ممنوعیت تجارت پرندگان وحشی در اروپا شدند. این درخواست از آن زمان لازم الاجرا شده است (در سال 2006/2007) بنابراین می توان در این روز اقدام واقعی انجام داد.

شما می توانید کیفیت زندگی طوطی های خود را با غذاهای لذیذ، قفس های بزرگ، اسباب بازی های شاد و محرک، لوازم جانبی هیجان انگیز و مکمل های مفید بهبود ببخشید. مای فندق همیشه تلاش کرده است تا با ارائه طرح های ابتکاری، جدیدترین و متنوع ترین محصولات و سبکی نو در نگهداری از این فرشته های زیبا را ارائه کند.

روز جهانی طوطی بر تمامی همراهان عزیز مای فندق مبارک باد. به همین مناسبت، مای فندق تخفیفات ویژه ای برای این پرنده های زیبا در نظر گرفته است که می توانید در بخش پیشنهاد شگفت انگیز سایت مشاهده بفرمایید.

وقت آن رسیده است که اقدام کنیم. روز جهانی طوطی را با ما گرامی داشته و به تلاش های ما برای حفاظت از طوطی سانان بپیوندید.

شما در روز جهانی طوطی چه می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

تهیه و ترجمه: تیم تحقیق مای فندق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *