اخبار

مرگ ببر باغ وحش اوهایو بر اثر ابتلا به کووید 19

مرگ ببر باغ وحش اوهایو بر اثر ابتلا به کووید 19

ببر باغ وحش اوهایو پس از ابتلا به کووید جان خود را از دست داد. باغ وحش و آکواریوم کلمبوس اعلام کرد ژوپیتر، ببر آمور 14 ساله، پس از ابتلا به ذات الریه ناشی از کووید-19 درگذشت.

به گفته مسئولان باغ وحش، این ببر تحت درمان طولانی مدت برای بیماری های زمینه ای مزمن بوده است که او را بیشتر مستعد ابتلا به این ویروس کرده است. این ببر اولین حیوان باغ وحشی بود که بر اثر کووید-19 مرد.

این ببر در ابتدا که بیمار می شود علاقه ای به غذا خوردن، تمایل به حرکت، ایستادن یا تعامل با نگهبانان نداشته است. زمانی که این وضعیت تا روز بعد ادامه می باید، ببر برای معاینه و درمان بیهوش می شود. معاینات اولیه حاکی از وجود عفونت در حیوان بوده و درمان انجام می شود اما متأسفانه ببر با این درمان بهبود نیافته و بی میل از حرکت و خوردن می ماند. روز بعد، ببر تحت درمان های اضافی قرار می گیرد و آزمایش های تشخیصی بیشتری انجام می شود. در حالی که به نظر می رسید او در وضعیت پایداری قرار دارد، اما یک شبه درگذشت. باغ وحش اعلام کرد که به عنوان یک اقدام احتیاطی، کارکنانی که با گربه‌ها، میمون‌های بزرگ و سمورها کار می‌کنند، در صورتی که در فاصله شش فوتی حیوانات قرار دارند، ملزم به پوشیدن ماسک هستند زیرا «این حیوانات بیشتر در معرض ابتلا به کووید-19 هستند. ”

این ببر 9 توله داشت که شش توله آنها در باغ وحش کلمبوس به دنیا آمدند که به گفته مقامات “به آینده این گونه در خطر انقراض کمک کرد.” تیم مراقبت ببر از او به‌عنوان ببری بزرگ و چشمگیر یاد می‌کند که عاشق ماهی بود، در غار زیستگاه می‌خوابید، با جعبه‌های مقوایی بازی می‌کرد. پست مرگ این ببر صدها نظر دریافت کرد و بسیاری از آنها از او یاد کردند.

یک نفر نوشت: “او یک ببر زیبا بود. یادم می آید اولین باری که خانواده ام پس از ورود او به باغ وحش او را دیدند، ما از صدای بلند او بسیار شوکه شدیم!! برای از دست دادن او بسیار متاسفم.”

یکی دیگر گفت: “قلب من شکسته است، او محبوب ترین حیوان شخصی من در باغ وحش بود، خوشحالم که در 7 سال گذشته با او آشنا شدم و عکس های شگفت انگیزی را که از او گرفتم به یاد می آورم.”

گردآوری: تیم تحقیقات مای فندق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *