آموزش

آیا جلبک اسپیرولینا برای طوطی سانان مناسب است؟

آیا جلبک اسپیرولینا برای طوطی سانان مناسب است؟

قبل از خواندن این مقاله می توانید از لینک زیر مقاله خواص جلبک اسپیرولینا را مطالعه نمایید.

خواص جلبک اسپیرولینا چیست؟

 اسپیرولینا یک مکمل محبوب برای پرندگان زینتی است زیرا پرهای رنگارنگ را روشن و شفاف می کند و می تواند باروری را بهبود بخشد. بسیاری از مطالعات علمی نشان می دهد که این ماده غذایی برای پرندگان مفید است، به ویژه برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن. جلبک اسپیرولینا یک غذای کاربردی ایمن و غنی از بتاکاروتن و سایر رنگدانه های طبیعی است. اسپیرولینا هنگام تغذیه در مقادیر بسیار کم (1٪ از رژیم روزانه) بهتر است استفاده شود. پودر اسپیرولینا می تواند روی غذای نرم و مرطوب مانند تخم مرغ آب پز یا سیب زمینی آب پز پاشیده شود، در فرمول های تغذیه دستی مخلوط شود و یا در نان ذرت پخته شود.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که با افزایش سن، اسپیرولینا از سلامت روده حفاظت می کند. یک مطالعه در سال 2017 با منبع معتبر روی موش های مسن تر نشان می دهد که اسپیرولینا ممکن است باکتری های روده سالم را در طی روند پیری حفظ کند. در این مطالعه، محققان به موش های دارای دیابت نوع 1 عصاره اسپیرولینا به صورت خوراکی دادند. در نتیجه، موش ها کاهش قند خون، سطح انسولین بالاتر و مارکرهای آنزیمی کبدی بهبود یافته تر را نشان دادند.

یک قاشق غذاخوری یا 7 گرم (گرم) اسپیرولینا خشک حاوی منبع معتبر:

20 کالری

02/4 گرم پروتئین

1.67 گرم کربوهیدرات

0.54 گرم چربی

8 میلی گرم (میلی گرم) کلسیم

2 میلی گرم آهن

14 میلی گرم منیزیم

8 میلی گرم فسفر

95 میلی گرم پتاسیم

73 میلی گرم سدیم

0.7 میلی گرم ویتامین C

همچنین حاوی تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات و ویتامین های B-6 ، A و K است.

جلبک اسپیرولینا مناسب کلیه طوطی سانان اعم از کاکاتیل (عروس هلندی)، مرغ عشق، راهب، کاسکو، کاکادو، ماکائو، ملنگو، کایک، قناری، سهره، باجریگار، فنچ، قرقاول، شترمرغ و … به جز طوطی های اکلکتوس می باشد.

نکته بسیار مهم: اسپیرولینا جلبکی است که حاوی غلظت زیادی از مواد مغذی است و فقط به همین دلیل نباید از آن برای طوطی های اکلکتوس Eclectus استفاده شود.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای مای فندق

 

 


کالای پیشنهادی مای فندق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *