خواص جلبک اسپیرولینا (spirulina algae) چیست؟

خواص جلبک اسپیرولینا چیست

 اسپیرولینا همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، کلروفیل و فیکوسیانوبیلین است و معمولاً به عنوان منبع پروتئین قابل مقایسه با تخم مرغ مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله خواص اسپیرولینا رفع خستگی، کاهش کلسترول بالا، تری گلیسیرید زیاد و عفونت های ویروسی، همچنین کاهش وزن، افزایش انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن است.

تا به امروز ، مطالعات کمی در مورد انسان بر روی مزایای سلامتی اسپیرولینا انجام شده است. با این حال، مطالعات اولیه نشان می دهد که اسپیرولینا می تواند بسیاری از بیماری ها از جمله: کلسترول بالا، رینیت آلرژیک یا آلرژی بینی، جهت بهبود علائم مانند ترشح بینی، عطسه، گرفتگی و خارش، دیابت، فشار خون و التهاب را بهبود ببخشد. اسپیرولینا ممکن است تا حدی دهان را در برابر سرطان محافظت کند.

مطالعات یک منبع معتبر در سال ۲۰۱۳ نشان می دهد که این جلبک های سبز آبی در جلوگیری از بیماری های قلبی نقش داشته که این ممکن است به دلیل اثرات کاهش کلسترول، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن ها باشد. مصرف اسپیرولینا همچنین به افزایش متابولیسم بدن و کاهش علائم آلرژی کمک کند. اسپیرولینا دارای خواص ضد سمی است که می تواند آلاینده های بدن را خنثی کند و نوید درمانی به عنوان مسمومیت مزمن آرسنیک است.

یک قاشق غذاخوری یا ۷ گرم (گرم) اسپیرولینا خشک حاوی منبع معتبر:

۲۰ کالری

۰۲/۴ گرم پروتئین

۱.۶۷ گرم کربوهیدرات

۰.۵۴ گرم چربی

۸ میلی گرم (میلی گرم) کلسیم

۲ میلی گرم آهن

۱۴ میلی گرم منیزیم

۸ میلی گرم فسفر

۹۵ میلی گرم پتاسیم

۷۳ میلی گرم سدیم

۰.۷ میلی گرم ویتامین C

همچنین حاوی تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات و ویتامین های B-6 ، A و K است.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای مای فندق

 

خواندن مقاله زیر نیز پیشنهاد می شود.

آیا جلبک اسپیرولینا برای طوطی سانان مناسب است؟

 

 

 


کالای پیشنهادی مای فندق

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید