آیا طوطی سانان می توانند جو دو سر بخورند؟

جو دوسر برای طوطی

آیا طوطی سانان می توانند جو دو سر بخورند؟

بله، طوطی سانان و کاکاتیل ها می توانند جو دو سر بخورند. اما جایگزین رژیم اولیه مخلوط بذر و دان روزانه آن ها به مقدار زیاد نیست.

جو دوسر به دلیل داشتن مقادیر بالای ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه ویتامین های گروه B به کاهش هورمون استرس و افزایش سروتونین کمک کرده و با کاهش استرس و اضطراب به درمان افسردگی کمک می کنند. بنابراین استفاده از جو دوسر برای طوطی سانان در هنگام استرس و تنهایی، در هنگام پرریزی یا اصطلاحا تو لک رفتن و برای داشتن پرهای سالم و شفاف بسیار مفید است.

جو دوسر غنی از آهن است و همه پرندگان در خانواده طوطی ها به دلیل ذخیره آهن در بدن مستعد بیماری هستند و کاکتل ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کوکاتیل ها برای جلوگیری از کم خونی به آهن نیاز دارند. اما مقادیر بیش از حد آهن از طریق رژیم غذایی می تواند دلیل بیماری ذخیره آهن باشد. جو دوسر به حیوان خانگی شما صدمه ای وارد نمی کند، تا جایی که مقدار زیادی از آن را به او به عنوان غذا ندهید. بنابراین در همه مواد غذایی تعادل را رعایت کنید.

بیشتر کوکتیل ها عاشق جو دوسر نپخته هستند. می توان به آن ها از جو دوسر به عنوان پاداش در هنگام اهلی کردن و آموزش استفاده کرد. فراموش نکنید از جو پرک های موجود در بازار که به نمک زیاد آغشته شده اند برای پرنده خود استفاده نکنید.

جو دوسر را چگونه به پرنده خود بدهیم؟

یکی از راه های استفاده جو دوسر پرک برای پرنده استفاده به صورت خشک می باشد. یا به صورت دادن جایزه در حین آموزش یا به مقدار کم به صورت ترکیبی بالانس شده در دان روزانه.

یکی از غذاهایی که می توان با جو دوسر درست کرد، آغشته کردن جو دوسر به تخم مرغ است. می توانید آن را مخلوط کرده، روی یک ورق پخت پخش کنید و به مدت ده دقیقه در فر از قبل داغ شده بپزید و غذای پرنده پسند شما آماده شود. قطعه های کوچک را برش دهید و بگذارید حیوان خانگی شما آنها را استفاده کند. می توانید این خوراکی ها را به مدت ۳-۵ روز در یخچال و در ظرفی در بسته نگهداری کنید. از دادن فرنی جو دوسر به پرنده خودداری کنید چون فرنی حالت چسبندگی دارد، ممکن است وارد بینی شود و یا روی منقارشان سفت شود.

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما کوکاتیل ها و سایر پارکیت ها و طوطی ها می توانند تخم مرغ بخورند. که ما در مقاله ای جداگانه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

تهیه شده در بخش تحقیق مای فندق

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید