آموزش کوتاه کردن ناخن عروس هلندی و طوطی سانان

کوتاه کردن ناخن عروس هلندی

دوستان عزیزی که قصد کوتاه کردن ناخن پرنده خود را دارند مخصوصا پرندگان دستی که در منزل رها هستند و تیزی ناخن باعث اذیت شما میشود توجه داشته باشند که ناخن پرندگان مخصوصا طوطی سانان دارای رگ خونی میباشد و کوتاه کردن ناخن نیاز به تجربه بالا دارد.
کوتاه کردن ناخن بهتر است دو نفره انجام شود که یک نفر که پرنده رو ثابت نگه داشته و شخص دیگر که باتجربه تر است نسبت به کوتاه کردن ناخن با توجه به عکس اقدام کند.
اگر به تنهایی میخواهید این کار رو انجام بدید پرنده رو در یک حوله بپیچید و یک پا رو بیرون قرار بدید و اقدام به کوتاه کردن ناخن کنید.

ناخن عروس هلندی

اگر در زمان کوتاه کردن ناخن پای پرنده خون ریزی کرد ابتدا توسط آرد نخودچی سعی در جلوگیری از خون ریزی کنید .ارد نخودچی به دلیل چسبندگی زیاد باعث جلوگیری از خون ریزی میشود.بعد از بند امدن خون سریع پای پرنده را پانسمان کنید در غیر این صورت پرنده مجدد با منقار خود و دستکاری محل زخم باعث خون ریزی مجدد میشود.
پانسمان را حداقل پنج روز روی پای پرنده نگه دارید و نیازی به تعویض آن نیست.

در انتها پیشنهاد میکنم از چوبهای سوهان دار که در بازار موجود است استفاده کرده در قفس پرنده نصب کنید.نشستن پرنده روی این قبیل چوبها باعث ساییده شدن ناخن شده و از تیزی ناخن میکاهد.

دیدگاه ها 3

  فریبا جهادی

  سلام من. یک پیشنهاد. دارم ما وقتی زالو می نداریم برای بند آوردن خون و جلوگیری از خونریزی ترکیب عسل و. زردچوبه می زنند که بهترین ضماد است بنظرم باید. از این استفاده شود اگه عسل نبود. حتی زردچوبه خالی

  محمد

  سلام . من یه عروس هلندی دارم یکسال و خورده ای سن داره . امروز متوجه شدم پرنده وقتی یه جا ثابت هست هی پاهاشو بلند میکنه میزاره زمین . این عمل رو سریع انجام میده و هر دو پاهاش هم هست . خیلی سریع در حد یه تیک . ۴ روز پیش حواسم بهش نبود رفت روی قابلمه برنج که داغ بود . اون موقع ها مشکلی نداشت مشکلش از امروز شروع شد .

  ممکنه بخاطر اون قابلمه داغه بوده باشه؟ علامتی روی پاهاش نمونده

  و اگه آره چطور میتونم درمانش کنم

  123

  سلام بنده یک جوجه عروس هلندی ۱۷ روزه رو خریداری کردم امروز که ۲۸ روزه هست متوجه یک نقص در بدنش شدم پرنده بنده یکی از پا هاش هیچکدوم از انگشتاش ناخن نداره در صورتی پای دیگری سالم هست و همه انگشتان ناخن دارد .آیا این مریضی خاصی است ؟ میشه براش کاری کرد؟ آیا بعدا درمیاره؟ لطفا جواب بدید و راهنماییم کنید ممنونم.